Wikipedia

Результати пошуку

середа, 20 травня 2020 р.

У серці "Урок пам'яті"



День пам'яті жертв політичних репресій – це своєрідний щорічний "урок пам'яті". Цього дня по всій країні відбуваються жалобні акції та пам'ятні заходи. Люди згадують і віддають данину поваги загиблим унаслідок політичних репресій. А таких, на жаль, у нашій історії було дуже багато.

День пам'яті відзначається щороку третьої неділі травня.

ПАМ'ЯТКА:

Деякі фахівці вважають, що за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 млн осіб.

Багатьох з них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних лікарнях. Терор і репресії торкнулися майже всіх верств населення: вчених, політиків, військовиків, священиків, представників культури, селян.

Особливо жорстокі репресії сталінський режим і його підручні здійснювали в Україні у 30-х роках. Зокрема, у 1937-1938 рр. в Україні було засуджено 197 617 осіб, із них на смертну кару – 122 237 громадян.

Упродовж кількадесят років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводили режимні об'єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висаджували там дерева.

Перегляньте, будь ласка, відео:

https://youtu.be/cwZsrmhP_Mw

Серед жертв Великого терору, які загинули в Биківнянському лісі, письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський і десятки тисяч інших.

У День пам'яті жертв політичних репресій "Биківнянські могили" стають місцем проведення тематичних заходів. Зокрема, тут відбувається церемонія покладання квітів за участю перших осіб держави.

Серед інших місць масових поховань жертв Великого терору масових політичних репресій 1937-1938 рр.:

- Рутченкове поле (Донецьк);

- район Парку культури і відпочинку (Вінниця);

- П'ятихатки (Харків);

- католицьке кладовище (Умань);

- єврейське кладовище (Черкаси);

- с. Халявин (Чернігівщина);

- Друге християнське кладовище (Одеса);

- 9-й км Запорізького шосе (Дніпро).

У Західній Україні після 1939 року також з'явилися місця масових поховань, зокрема урочище Дем'янів лаз (Івано-Франківськ), урочище Саліна (Львівська область), тюрма на Лонцького (Львів).


ПАМ'ЯТАЄМО!



Немає коментарів:

Дописати коментар